frame

3D Yazıcı Yapımı

Arkadaşlar 30-50cm Arası Baskı Alabileceğim Bir 3D Yazıcı Yapmak İstiyorum
Kasa ve Ekipmanlarında Ölçüler Nasıl Olmalı ?
Elektronik Aksamda Standart Ölçüler Değişir Mi ?
Amacım Yazılım Tarafında Özelleştirme Yapmadan, Kasa Yapısını Büyüterek İstediğim Ölçülerde Baskı Almak

Beni Bilgilendirmenizi Rica Ediyorum. Bu İş Bir Heves Olarak Başladı, Hazır Paketlerdense
Siz Deneyimli Hocalarımın Bilgisinden Faydalanmak Kişisel Deneyim ve Gelişim Açısından da Şahsım Adına Faydalı olacaktır

Yorumlar

• hacibothacibot Abbas Geliştiricisi
    Merhaba sıra ile cevap vereyim.

Arkadaşlar 30-50cm Arası Baskı Alabileceğim Bir 3D Yazıcı Yapmak İstiyorum
    30-50 cm baskı alanı alacağın yazıcı prusa tip olamaz. Corexy , Hbot veya makerbot gibi Z hareketli olmalı.

Kasa ve Ekipmanlarında Ölçüler Nasıl Olmalı ?
    Model seçmene göre belirlenir. 30cm bir kasa için X,Y 35 cm yeter ama Z modele göre belli olur .50-60cm gerekebilir. Cihaz boyutları 60x60x70 gibi olur tahmini.

Elektronik Aksamda Standart Ölçüler Değişir Mi ?
    30x30 yapacaksan gerekmez. Ama ısıtmalı tabla kullanacaksan 300-400W güç gerekir onunn içim özele röleli devre lazım.

Amacım Yazılım Tarafında Özelleştirme Yapmadan, Kasa Yapısını Büyüterek İstediğim Ölçülerde Baskı Almak
    Yazılım çok önemli değil ama baskı alamassın. 20x20 den sonrası çok sıkıntılı olur. 
    Kaydırma artar
    Kalibrasyon zor olur.

Bir Yorum Bırak

Görsel/dosya bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.