frame

Anycubic 3D Printer Kossiel Plus Nozzle-Tabla Sorunu

Merhaba arkadaşlar iyi günler. Anycubic 3d kossiel plus kullanıyorum delta tipi bir cihaz. Kurulumu kendim yaptım fakat bazı sorunlarım var .

-Printrun da G1Z0 komutunu verdiğimde tablaya doğru ilerliyor ama ilerlerken nozzle başlığının olduğu kısım titriyor - sallanıyor ( biraz) , kayış tarafından kısık bir şekilde tak tak sesi geliyor . Bazende ilerlerken ekseni kayıyormuş gibi olur .

-Tablaya ile nozzle arası mesafeyi 0.1 ayarlıyorum ama hiçbir ayarı değiştirmeden tekrar g28-g1z0 yaptığımda mesafe 0.3 olmuş oluyor. Yukarıda bahsettiğim sorundan dolayı diye düşünüyorum. Bu sorun her zaman olmuyor.

-Tabla kalibrasyonunu yapıyorum. Tablanın her tarafı 0.1 mm oluyor fakat tablanın ortasından başka bir kısmına giderken ( örnek g1z0 -> g1z0x78y-45) tablaya sürtüyor. Bunuda birinci sorundan diye düşünüyorum.

- Arada olmakla beraber bazen de g1z0 veya başka bir komut verdiğimde tablaya doğru giderken motorlardan biri takılmış gibi ses geliyor , kayış titriyor ve nozzle başlığı o tarafa doğru ilerliyor .

Arkadaşlar yardım edebilirseniz çok sevivnirim teşekkürler.

Bir Yorum Bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.