frame

step motor sürücüsü kısa devresi

yazıcıyı 1 hafta uzerıne actıgımda step suruculerden bırısı cok ısındı anlamadıgım sekılde bır de kablo yanık kokusu geldı. bende acaba voltajımı yuksek dıye surucuye bakayım derken v refı bakacagım. avometrede ölçümü voltaja getırecegıme yanlıslıkla akım degerı olcmeye getirmişim. probları degdırdıgım an ramps 1.4 de ısıklar felan gıtı ne yaptıysam gelmedı. ama arduınoyu pc ye usb ıle baglayınca endstoplara felan ısık gelıyor ama motorlar calısmıyor tabı. sıkıntılı surucuyu cıkardım olmadı tum suruculerı cıkardım yıne calısmadı ne olmus olabılır. bu arada o kokunun sebebı garıp ve anlamsız bır sekılde x eksen motorunun kabloları erımıs... bu benım 5 gun sonra sunmam gereken bıtırme projemı biri bana yardım edebilir mi ? hasar var mı varsa ne buyukluktedır komple suruculer gıttı mı yoksa bı tanesı mı gıttı bunu nasıl anlarım ramps yandı mı yanmadıysa nasıl gerı getırırım...

Bir Yorum Bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.