frame

Abbas V1

kategorisi ABBAS
Merhabalar,

Arduino' yu Hobi edineyim kendime canım sıkılmasın derken mesele 3D yazıcı yapımına kadar geldi. Ben de yapabilirim diyerekten kendime 3D Abbas' ı örnek model aldım ve yazıcı yapımına başladım. Aslında başladım demeyeyim parçaları topluyorum. Şu an ufak tefek bir kaç eksiğim var, onlarda yakında tamamlanır. Benim bu konuda bir kaç sıkıntım var ve inanıyorum ki, bu platformda bu sıkıntılarıma çare bulacağım. Yardımlarınızı rica ederim şimdiden teşekkür ederim.

İlk olarak yazıcı yapımı ile ilgili biraz kıytırık bir kaynaktan bilgi alarak başladım işe ama baya eksik malzeme listesiyle karşılaştım. Sonra burayı buldum ve sağlam bir malzeme listesi ile karşılaştım. Sormak istediğim şu; rulman tipleri ve adetleri tam olarak Abbas V1 için nedir? (11 * LM8UU + 4 * F608ZZ + 4 * MF128ZZ) Parantez içindeki kısım doğru mudur?

2. olarak Hotend ve Extruder nedir? hangisi lazım ya da ikisi de lazım mı? ve hangi marka ve modeller kullanılmalıdır?

Son olarak, şöyle yazıcının yapımını anlatacak veya video çekecek bir babayiğit var mıdır? Babayiğit daha önceden yaptıysa bir link paylaşır mısınız?

Not: Çocuğum olacak, bu yazıcıyı sırf çocuğuma oyuncaklarını kendim yapayım ve çocuğum birşeyler öğrensin diye yapıyorum. Şimdiden teşekkürler.

Bir Yorum Bırak

Görsel/dosya bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.