frame

Creality Ender 3 - Malzeme zayıflığı sorunu

Herkese merhabalar,

Kısa bir süre önce Gearbest üzerinden Creality Ender 3 satın aldım. 20 günlük bir sürenin ardından ürün elime ulaştı. Kurulumunu gerçekleştirdim ve 5 parçadan oluşucak olan bir projenin dosyalarını tek tek basmaya başladım.
İlk 3 parça gayet sorunsuz, homojen bir şekilde üretildi. Bu 3 parçanın her biri yaklaşık olarak 300 er gram ve 24 saatte üretildi.

4. parça belirtilen saatlerde tamamlandı ancak diğer parçalardan farklı olarak gevrek, çikolatalı gofret gibi çıtır çıtır zayıf bir şekilde oluştu. Filamentin bir kısmı eski sorunsuzca basılan parçalarla aynı filamenttendi geri kalanı ise aynı marka aynı renkti. Tüm parçalar %25 yoğunlukta ayarlandı ancak 3. parçadan sonra bastığım tüm parçalar aynı şekilde zayıf ve kırılgan üretildi. 

Tıkanıklık ihtimali ile nozzle değiştirdim, extruder içerisindeki bareli temizledim ancak aynı sorun halen devam ediyor. Konuyla ilgili deneyimi ve bilgisi olanlardan yardım rica ediyorum.

Bir Yorum Bırak

Görsel/dosya bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.