frame

Servo ile Auto Bed Leveling

Herkese merhaba,
prusa i3 yazıcıma servo ile otomatik kalibrasyon yapmak istedim herşey yolunda gidiyordu taaki son adıma gelinceye kadar.
g28 gönderdiğimde sorunsuz x-y-z homing yapıyor sonrasında z0 gönderdiğimde z endstop un son dokunduğu noktaya kadar iniyor buraya kadar normal herşey
g29 gönderdiğimde belirlediğim 4 noktaya z probe dokunuyor tablanın eğimini hesaplıyor ama g29 dan sonra z0 gönderdiğimde extruderin tablaya yaklaşık 1 cm yükseklikte duruyor.<br>probun extruder yakınlık uzaklık yükselik mesafelerini doğru şekilde confige eklediğime eminim hatta yanlış yapma olasılığıma karşı probum ekstruder yüksekliğinde oynamalar da yaptım  configten sonuç değişmiyor yine aynı.
geçiçi çözüm olarak g92 ile z ekseninde aslında 1 cm yukarıda olduğunu belirtiyorum ardından z0 gönderiyorum z ekseni aşağı hareket etmiyor ama yukarı çıkıyor.
2 gündür üzerinde uğraşıyorum nereyi atlamış olabilirim bilmiyorum benim için bir sorun değil dert oldu adeta,
bi yardım eli uzatın

Config dosyası  ==>  https://paste.ee/p/ebsiv

Bir Yorum Bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.