frame

hypercube - kısa devre- kart görmeme sorunu

kendi topladığım yazıcım baskı halindeyken kullandığım siyah model olan bl touchun ucu aşağıya düşüyor ve problem ortaya çıkarıyordu. multimetre ile gelen voltağa baktığımda değişkenlik gösterdiğini fark ettim. bu problemin temazsızlıktan olduğunu düşünerek soketlerimi ve kablo hattımı yeniledim. fakat takrar aynı problemi yaşadım. tekrar multimetre ile gelen voltajı ölçerken bl touch üzerinde bulunan gnd ve 5 v girişlerini kısa devre yaptım ve yazıcı bilgi ekranı bembeyaz oldu. ekranın parlaklık ayarından kordinasyon yaptım tekrardan normal mavi ekranı ayarlayabildim. ekrana kartı taktığımda SD kart takıldı yazıyor fakat menüye girdiğimde SD takılı değil yazıyor. SD kart değiştirdim yazıcıyı resetledim ama sorunu çözemedim. üstelik nozül sıcaklığını 225 dereceye ayarladığımda sıcaklık sürekli  223 ile 228 arasında salınım halinde. motorların çalışmasında ve hareketlerinde hiç bir problem yok. problemin nerede? ekran mı ramps 1.6 mı arduino mega mı birtürlü anlayamadım fikri veya tecrübesi olan varsa yardımcı olabilir mi. teşekkkürler

Yorumlar

• arkadaşlar ben sorunumu kendim çözdüm. arduino mega üzerinde bulunan 5 volt regülatöre yanmış. onun yerine daha verimli olacağını düşündüğüm 7805 koydum ve her şeş düzeldi ekran rengi parlaklığı kart okuması

Bir Yorum Bırak

Görsel/dosya bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.