frame

3B Yazıcı dilimleyiciler hakkında

HakkiEserHakkiEser Yeni Üye
kategorisi Repetier
Merhabalar, en iyi dilimleme aracı sizce hangisidir? slic3r bana iyi gibi geldi. bu dilimleme araçlarının püf noktaları nedir? Ne gibi ayarlar yapıyorsunuz ?

Yorumlar

• dgsbsbgdgsbsbg Administrator
    ta1dr bendeki 3d yazıcı abbas v1
  • ta1drta1dr Bilir Kişi
    http://3dyazicidestek.com/konu-abbas-ve-esnek-flament.html

hizi 40mm/sn yaparsan abs veya PLA da kullanabilirsiniz.
  • Yazıcı modeli farketmez herhalde bende prusa i3 varda.
  • dgsbsbgdgsbsbg Administrator
    abbas prusa i3 modifiyesi gibi düşün
  • ta1drta1dr Bilir Kişi
    HakkiEser yazdı:
    Yazıcı modeli farketmez herhalde bende prusa i3 varda.

abbas ve prusa olarak fark etmez..
    dilimleme programlarını
    paralı olanlar
    simplfy3D
    kisslicer

beleş olan ise slice3 repetier ile gelen bunları tavsiye ederim hatta kisslicer free versiyonu bile harika proda sadece bir den fazla extruder kullanabiliyorsun eger tek extruder kullanıyorsan yeterde artar bile

her ne kullanırsanız kullanın önemli olan
    nozzle çapını, filamet çapını ve sıcaklık ayarlarını dogru bir şekilde girmeniz gerekir... gerisi makinanızın yetenegine göre hız ayarıdırki 60 ila 40mm/sn yeterlidir
    sonrası destek ayarları objenin doluluk ayarları bunlar tercihlerinize baglı cokta kritik depil süs eşyası yaparsanız %10 doluluk bile fazla iken çalışan bir parca yapacaksanız % 50 ve yukarsı yaparsınız...

ama bunlar nozzle çapını, filamet çapını ve sıcaklık ayarlarını mutlaka olmalı..
  • ta1dr yazdı:
    HakkiEser yazdı:
    Yaz?c? modeli farketmez herhalde bende prusa i3 varda.

abbas ve prusa olarak fark etmez..
    dilimleme programlar?n?
    paral? olanlar
    simplfy3D
    kisslicer

bele? olan ise slice3 repetier ile gelen bunlar? tavsiye ederim hatta kisslicer free versiyonu bile harika proda sadece bir den fazla extruder kullanabiliyorsun eger tek extruder kullan?yorsan yeterde artar bile

her ne kullan?rsan?z kullan?n önemli olan
    nozzle çap?n?, filamet çap?n? ve s?cakl?k ayarlar?n? dogru bir ?ekilde girmeniz gerekir... gerisi makinan?z?n yetenegine göre h?z ayar?d?rki 60 ila 40mm/sn yeterlidir
    sonras? destek ayarlar? objenin doluluk ayarlar? bunlar tercihlerinize bagl? cokta kritik depil süs e?yas? yaparsan?z %10 doluluk bile fazla iken çal??an bir parca yapacaksan?z % 50 ve yukars? yapars?n?z...

ama bunlar nozzle çap?n?, filamet çap?n? ve s?cakl?k ayarlar?n? mutlaka olmal?..

Verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ederim. nozzle çapı olarak 0.35mm giriyorum slic3r' da. ya aslında benim sıkıntım yeterli miktarda filamenti çekmediği için yarısını yazdırmıyor ara ara boşluklar oluyor. bunu hangi ayarla ayarlayabiliriz acaba?
  • ta1drta1dr Bilir Kişi
    gercekte nozzle 0.35 mi
    birde firmware de extruder step ayari dogrumu ?
    bunlara dikkat...

Custom 3D printer design
    3D printer hospital
    http://www.ta1dr.com
  • ta1dr yazdı:
    gercekte nozzle 0.35 mi
    birde firmware de extruder step ayari dogrumu ?
    bunlara dikkat...

Custom 3D printer design
    3D printer hospital

Firmware ne olduğunu bilmiyorum. extruder step ayarını slic3r da bulamadım. ben bu arada ramps kullanmıyorum. melzi 2.0 kullanıyorum. bu extruder step ayarı slic3r den ayarlanmıyor mu? ve bunun filament çapıyla alakası var mı?
  • ta1drta1dr Bilir Kişi
    firmware melzi kati uzerindeki mikro islemcide calisan program..bunda ayar yapman lazim

peki pc repetieri kullaniyorsun anladigim kadari ile dogru mu?
    burada eeprom ayarlari vardir oradan dogru degeri gireceksin...
    nasil yapildigi biraz uzun netden bulabilirsin
    filament capi slicer da onemli ...ayrica filament extruder ayari yaparkende onemli

Custom 3D printer design
    3D printer hospital
  • ta1dr yazdı:
    firmware melzi kati uzerindeki mikro islemcide calisan program..bunda ayar yapman lazim

peki pc repetieri kullaniyorsun anladigim kadari ile dogru mu?
    burada eeprom ayarlari vardir oradan dogru degeri gireceksin...
    nasil yapildigi biraz uzun netden bulabilirsin
    filament capi slicer da onemli ...ayrica filament extruder ayari yaparkende onemli

Custom 3D printer design
    3D printer hospital

Anladığım kadarıyla birde "Extrusion multiplier" adında filament akışını ayarlayan çarpan var. bu hızı arttırıyor diye anladım internet sitesinde.

Ayrıca birde özellikle Z ekseninde tork sorunu yaşıyorum bunu yine bu firmware ile halletmek mümkün müdür? Ne yazıkki benim melzi' de akım ayarlamak için trimpot yerleri boş.
  • ta1drta1dr Bilir Kişi
    trimpot olmal? dü?mü? veya monte edilmemi? olabilir bundan dolay? tork dü?üklü?ü oluyordur...

Extrusion multiplier: flamet ak???n? yükseltiyor veya azalt?yor normalde extruder step ayar?n? yapamad?g?nda veya biraz farklar olugunda bu çarpan ile ayarlamak mümkün... ama pekde tavsiye etmem en fazla art?-eksi % 3 lük degi?imler yapmanda fayda var...

Bir Yorum Bırak

Görsel/dosya bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.